Hakkımızda

Avcar Sigorta, Axa Sigorta, Anadolu Sigorta, Anadolu Hayat Sigorta, Ergo Sigorta, Ak Sigorta ve Mapfre Sigorta acenteliğini yürütmektedir. Bireysel müşterilerinin yanısıra, ülkenin önemli Kurumsal şirketlerinin de çözüm ortağı olan Avcar Sigorta, yurtdışındaki çeşitli kurumlara da hizmet üretmektedir.

Ülke genelinde faaliyet gösteren sigorta acenteliklerinden farklı olarak, tüm Kurumsal müşterilerine, profesyonel ekibi ile sektörel bazda Risk Danışmanlığı da yapan Avcar Sigorta, sektöre yön verecek çalışmalar yaparak ülkemizde sigorta bilincinin yaygınlaştırılmasını da misyonu olarak görmektedir.

Avcar Sigorta'nın konusunda deneyimli uzmanları, kurumların fiziksel değerlerini ve sorumluluklarını olası risklere karşı güvence altına almadan önce; risklerin tanımlanması ve analiz edilmesi, potansiyel hasarların değerlendirilmesi ve risklere karşı uygulanacak koruma yöntemlerinin belirlenmesi amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışma süresince ayrıca risklerin “iyileştirilmesi” ne yönelik öneri paketi hazırlanması ile birlikte sigorta uygulamalarına başlanmaktadır. Avcar Sigorta, kurumlara yönelik hizmet yelpazesi içinde kurumda çalışan kişilerin can, mal varlıklarını ve sorumluluklarını da sigorta teminat kapsamına almak yönünde çalışmalar yapmaktadır.

Hizmetimizin en önemli adımlarından biri olan “Hasar Yönetimi” çalışmalarımız, “Risk ve Sigorta Yönetimi” çalışmalarımızın en başından doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılmasıyla başarıya ulaşmaktadır. Risk gerçekleştiğinde şirketimizin hasar departmanı ile irtibata geçen müşterilerimiz, dosya açılması, ekspertiz çalışmalarının takip edilmesi, hasar evraklarının sigorta şirketine yönlendirilmesi, dosya takibi, tazminat ödeme takibi hizmetlerimizden faydalanarak, hasarlarını en kısa süre içerisinde tazmin etmektedirler. Kurumsal sigortacılıkta elde ettiğimiz sayısız tecrübe ile, kurumların sigorta ihtiyaçları için projeler geliştiriyor, yeni ürün gamları oluşturuyoruz.